Mi a legkényelmesebb módja annak, hogy hetekig fényes és tökéletes legyen a körmünk? A gél lakkozás.Bőrgyógyászok azonban arra figyelmeztetnek hogy a gél manikűr maradandó károsodásokat okoz a körmön és a szárításra használt UV-fény hasonló bőrkárosodást okoz mint a szolárium.Ezért azt tanácsolják csupán különleges alkalmakra csináltassunk ilyet ,és a kéz bőrét védjük fényvédő krémmel a művelet alatt.
A gél manikűr egy speciális lakkot használ három rétegben amelyeket UV fénnyel stabilizálnak.Ez az egyik probléma Dr Chris Adigun (New York University School of Medicine) szerint. Az UV lámpák ugyanúgy károsítják a bőrsejteket mint a napozóágyak. A nőknek tehát akik gyakran élnek ezzel a szépészeti lehetőséggel meg kell gondolniuk a bőrrák kockázatát.Azt tanácsolja minden manikűr előtt használjunk fényvédő krémet a kezünkre.A lámpák általában nem szabályozhatók ami azt jelenti a fogyasztók nem tudják mennyi expozíciónak teszik ki a kezüket.
Erre utal egy 2009-ben készült tanulmány, amely két középkorú nő esetében összefüggésbe tudta hozni a kezükön kialakult tumorokat a manikűr által okozott UV terheléssel. Nem volt a családjaikban előzménye a betegségnek, zárt helyen dolgoztak és csak mérsékelt napfénynek volt kitéve a bőrük ( JAMA Dermatology)
A másik jól látható következménye az UV fénynek a bőr öregedése, ráncosodása. Hogy fogunk akkor kinézni? Gyönyörű körmök és ráncos bőr! ( 🙁 )
Továbbá!A gél lakkozás elfedi mi történik a köröm alatt.Minden szépen manikűrözött köröm több hétig bírja a strapát, de ezzel lehetetlenné teszi néhány dolog diagnosztizálását és a fertőzések észrevétlenek maradnak.
Aztán a körmök hámlani kezdenek vagy töredeznek. Az eljárás elvékonyítja a körmöket, a körömlemezek már egy alkalom után mérhetően vékonyabbak, károsodottak.Az azonban nem derült ki világosan maga a lakk anyaga ,vagy az eltávolítására használt oldószer okozta-e a vegyi károsodást. Az oldószer old, szárít ,és irritál, és ezek a tulajdonságok nem annyira kívánatosak egy kozmetikai kezelésnél.
A körmöknek akár hat hét „nyugalom ” is kell ,hogy magukhoz térjenek a megpróbáltatások után.
Forrás: DailyMail
A ránctalanító krémek tényleg működnek ,de csak ha tartalmazzák a mágikus anyagot
Az anti-aging krémek tényleg működnek a tudósok szerint . A kísérletek azt mutatták egy összetevő képes arra hogy visszaforgassa az idő kerekét. A titkos fegyver a Matrixyl ,amely szinte megduplázza a kollagén termelést és ettől a bőr telt,és sima lesz.
Ian Hamley eredetileg a kollagén szerepét kutatta a sebgyógyulásban , és a matrixyl hatását vizsgálta bőrszöveten. Azt az ígéretes tulajdonságot amely képes gyorsítani a sebgyógyulást kifejezetten katonai alkalmazásra csatatéri sérülések esetén .A kutatás azt találta egy bizonyos koncentráció felett a kémiai anyag nagymértékben növelte az előállított kollagén mennyiségét. A kutatás a Molecular Pharmaceutics című folyóiratban jelent meg.
Mit kínál néhány krém a ránctalanítás terén :kollagént mint hatóanyagot amely azonban nem tud áthatolni a bőrön . A Matrixyl egy fehérje fragmens amely a peptid-amfifilek csoportjába tartozik . Kémiai neve palmitoil-pentapeptid-4. Legalább annyira hatékony a ráncok ellen ,mint a retinol ,de kevéssé okoz bőrirritációt.Öt aminosav kapcsolódik egymáshoz és a jobb oldhatóság – és a bőrön való jobb áthatolás céljából- mindezek egy zsírsavval egészülnek ki . A kutatók azt találták A Matrixyl jelenlétében a sejttenyészethez fibroblasztokat adva megnő a bőr mátrixát adó kulcsfontosságú anyagok szintézise: kollagén,elasztin,glucosaminoglycanok.
A peptid-amfifilek a molekulák egy rendkívül speciális csoportját alkotják amelyek bioaktív anyagokként képesek beépülni az élő szövetbe. Különféle nanoszerkezetet alkotva rostokként ,vagy hengerekként a natív szövet részévé válnak. A tudósok ezeket az önfelépítő molekulákat bevonják a kutatásokba mint interfészeket biológiai rendszerek esetén.Ezekkel a szerkezeti elemekkel összeköthetik a sérült gerincvelőt ,beleértve a vérellátó rendszer pótlását, segíthetik a kemény szövetek regenerációját, a bőrben levő kollagén mennyiségének növelésével pedig nemcsak kozmetikai célokat szolgálnak ,hanem a sebgyógyulást is segítik.
A kollagén termelés stimulálása azonban dózisfüggő, csak megfelelő koncentrációval érhető el a megfelelő hatás.
Forrás: Emaxhealth, DailyMail